WENTYLATOR-3

Wentylator

Grupa WENTYLATOR powstała w sierpniu 2023 roku, aj celem było zachęcanie młodych mam do wychodzenia z domu. Nie tylko wychodzenia w pojedynkę, ale i z maluchami, aby oswoić je ze światem dorosłych. I z innymi dzieciakami. Zaczęło się od spotkań w kawiarni i niezobowiązujących rozmów, aż w październiku mamy postanowiły zrobić więcej.

We współpracy z Biblioteką Ferment rozpoczęły organizację cyklicznych spotkań tematycznych.

Rozgryzamy dietę – o rozszerzaniu diety dla maluszków.

24.10.23 r. naszą gościnią była Sonia Orszulak – dietetyczka dziecięca. W Bibliotece Ferment zebrało się spore grono młodych mam, które są w trakcie lub przygotowują się do rozszerzania diety swoich bobasów.

Pani Sonia przygotowała prezentację, w której krok po kroku omawiała wszelkie aspekty rozszerzania diety – od niezbędnych akcesoriów przez poprawną pozycję dziecka aż po postępowanie z alergenami i małymi wegetarianami. W czasie prezentacji, jak i po jej zakończeniu, uczestniczki miały możliwość zadawania pytań. Żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Panią Sonią. A wszystkich rodziców, którzy mają wątpliwości w temacie żywienia swoich maluszków, zachęcamy do odwiedzenia gabinetu naszej prelegentki. Więcej informacji poniżej.

Sonia Orszulak

SONIA ORSZULAK – dietetyczka dziecięca od lat prowadząca Centrum Osteopatii i Terapii Manualnej ze swoim mężem. Prywatnie, mama Kuby, więc swoją wiedzę przetestowała w praktyce. Zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie żywienia dzieci, a także pomaga rozpoznać problemy, wymagające interwencji innych specjalistów. Więcej informacji na stronie:  https://tiny.pl/cpznq

Spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną

7 listopada 2023 w Bibliotece Ferment odbyło się kolejne spotkanie tematyczne grupy Wentylator. Tym razem mamy spotkały się z Dagmarą Grodecką – fizjoterapeutką uroginekologiczną, którą możecie obserwować na Instagramie ( mama_z_miedniczka ).

Młode mamy mogły zapytać o wszelkie kwestie, związane z przygotowaniem do porodu, pielęgnacją i ćwiczeniami po porodzie, a także wszystkimi niepokojącymi zagadnieniami w zakresie kobiecego zdrowia. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia pod linkiem: https://tiny.pl/cnk88

pict-201

DAGMARA GRODECKA  – „Jestem certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną z akredytacją PTUG. Jako fizjoterapeutka uroginekologiczna pracuję z kobietami na każdym etapie ich życia, pracuję z całym ciałem, szukam przyczyny, a nie tylko rozwiązuję problem, z którym przychodzi pacjentka. Tylko holistyczne spojrzenie pozwala na uzyskanie trwałych efektów terapii. Poza pracą gabinetową staram się edukować kobiety w zakresie fizjoterapii okołoporodowej, uroginekologicznej, podkreślając, że nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki, bolesne współżycia i inne dysfunkcje to nie jest fizjologia, to nie jest coś, z czym kobiety powinny żyć. Edukuję w zakresie ergonomii i dalszych działań terapeutycznych. Prowadzę liczne warsztaty i webinary.”

PIERWSZA POMOC DLA DZIECI I NIEMOWLĄT - spotkanie z ratownikiem medycznym Filipem Jaśkowiakiem 28.11.23

Za nami kolejne spotkanie tematyczne grupy WENTYLATOR i Biblioteki Ferment. Tym razem naszym gościem był Filip Jaśkiewicz – ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów pierwszej pomocy.

Rozmawialiśmy o jednych z najbardziej poważnych zagrożeń, jakie spędzają rodzicom maluchów sen z powiek – zakrztuszenie i zatrzymanie krążenia. Pod okiem wspaniałego Filipa ćwiczyliśmy manewry umożliwiające usunięcie ciał obcych z dróg oddechowych i resuscytację. Dzięki profesjonalnym fantomom, rodzice mogli przećwiczyć wszystko samodzielnie i przekonać się, że ratowanie wcale nie jest trudne! Ważne by działać, zamiast czekać na wsparcie bezczynnie. Kiedy dziecko się zakrztusi albo nie oddycha, nie możemy mu bardziej zaszkodzić. Należy działać!  Z tą myślą wyszliśmy z kursu. Pewniejsi siebie i odważniejsi. A dzieciaki, które dzielnie uczestniczyły w spotkaniu z nami, jak zwykle spisały się na medal.

Więcej na temat Filipa Jaśkiewicza znajdziecie na FB: https://www.facebook.com/paramedikus

Spotkanie z psią behawiorystką – Anią Bober

12 grudnia 2023 roku ponownie spotkaliśmy się w Bibliotece Ferment, aby w ramach działań grupy WENTYLATOR, przybliżyć temat relacji pies-dziecko. Nasza gościni opowiedziała m.in. o tym, jak przygotować psa na pojawienie się nowego członka rodziny, jak „zmęczyć psa intelektualnie” poprzez zabawy z wykorzystaniem węchu, jak przyzwyczaić psa do nowych dźwięków w domu i kiedy udać się po pomoc do behawiorysty.

Anię Bober możecie znaleźć na Instagramie na profilu psiaki.dzieciaki, gdzie publikuje sporo bardzo przydatnych treści dla miłośników czworonogów. Jeśli potrzebujecie fachowej pomocy przy problemach z psiakiem lub chcecie nauczyć go zdrowej relacji z innym psem poprzez spacer socjalizacyjny, Ania jest odpowiednią osobą, do której możecie się zgłosić.

Zajęcia sensoryczne dla małych dzieci

17 stycznia w Bibliotece Ferment odbyło się kolejne spotkanie tematyczne grupy WENTYLATOR. Tym razem było coś dla maluszków. Natalia Kremplak (@natkapasjomatka) przygotowała wspaniałe zajęcia sensoryczne, w czasie których dzieci mogły doświadczyć nowych doznań, jak taplanie się w papierowym basenie czy kąpiel w skrobi ziemniaczanej i ryżu. Nie zabrakło przepięknych zimowych ozdób i ręcznie robionych zabawek z najróżniejszych materiałów. Bobasy były wniebowzięte, ale i mamy miały całkiem niezłą zabawę.

Natalia Kremplak: trenerka grup wsparcia dla mam, coach, koordynatorka i wychowawczyni świetlicy dla dzieci, animatorka. Prywatnie mama 4-letniego Gucia i prawie 2-letniej Dagny, amatorka dobrego kadru, leśnych spacerów i aromatycznej kawy.

Więcej o Natalii dowiecie się na jej profilu @natkapasjomatka.

Pierwsza wizyta u dentysty dla wentylatorowych maluszków

W lutym i marcu odbyły się dwie serie wizyt adaptacyjnych dla Wentylatorowych maluszków. Wspaniała stomatolożka Ewa Zawada zaprosiła nas do gabinetu, w którym pracuje, aby opowiedzieć o tym, jak powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej u niemowląt i małych dzieci, ale i po to, by dzieci mogły usiąść na fotelu dentystycznym i przejść przez swój pierwszy w życiu przegląd.

Wspaniałe podejście naszej Pani doktor sprawiło, że dzieciaki odważyły się zaprezentować swoje mleczaki i przyjrzeć się bliżej dentystycznym narzędziom. Cierpliwość i empatia Ewy sprawiają, że maluchom łatwiej pokonać strach przed nieznanym. Być może po tym pierwszym, pozytywnym spotkaniu, będą chętniej siadały na fotelu dentystycznym w przyszłości.

Z całego serca dziękujemy Ewie, że wsparła grupę Wentylator i przeprowadziła wizyty adaptacyjne dla naszych maluchów. Jeśli szukacie pierwszego stomatologa dla swojej pociechy, który może sprawić, że chodzenie do dentysty będzie czystą przyjemnością, zachęcamy do odwiedzenia dziewczyn na Wileńskiej 25.

 

Link do strony gabinetu: https://www.dentystkazlodzi.pl/

Warsztaty jogi twarzy i automasażu z Magdaleną

23 marca 2024 roku odbyły się warsztaty jogi twarzy i automasażu, które przeprowadziła dla nas Magdalena, którą możecie znaleźć na Facebooku na profilu Naturalnie (https://www.facebook.com/profile.php?id=61554726661311). Z Magdą spotkałyśmy się w Miejscu Aktywności Lokalnej przy Wólczańskiej 168, by porozmawiać o pielęgnacji. Uczestniczkami wydarzenia były przede wszystkim młode mamy, zrzeszone przy naszej grupie WENTYLATOR.

Prowadząca opowiedziała nam o zbawiennym wpływie masażu twarzy i technikach jego wykonywania. Wspólnie wykonałyśmy całą sesję jogi twarzy, by następnie zrobić sobie automasaż z olejkami. Efekty były widoczne od razu. Dobrze wykonany masaż bardzo relaksuje skórę i dodaje jej blasku niemal natychmiastowo. Warto przy tym zwrócić się o wsparcie do specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednią technikę i wyjaśni, co powinnyśmy robić, aby osiągać konkretne rezultaty. Być może to właśnie Magda będzie mogła Wam pomóc?

Więcej o pielęgnacji znajdziecie na profilu NATURALNIE.

Olejki eteryczne – naturalne wsparcie Twojej rodziny

16 kwietnia 2024 w Miejscu Aktywności Lokalnej odbyło się spotkanie informacyjne na temat stosowania olejków eterycznych u małych dzieci oraz osób dorosłych. Dowiedziałyśmy się czym są olejki eteryczne i jakie są ich cechy oraz w jaki sposób należy ich używać. Mogłyśmy powąchać różnych mieszanek i sprawdzić je na własnej skórze. Prowadząca, Karolina Marszalec zajmuje się sprzedażą olejków eterycznych i propagowaniem wiedzy o ich właściwościach. Wszystkich zainteresowanych warsztatami z użyciem olejów lub zakupem, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Karoliną:

Karolina Marszalec

Nr tel. 731 001 246

E-mail: karolina.marszalec710@gmail.com

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *